e-Śpiewnik

Na stronie http://www.spiewnik.jezus.plznajduje się baza ok. 2700 tekstów piosenek i pieśni religijnych. Autor strony Mateusz Matula opracował wersję śpiewnika w formie programu dostępnego na płycie CD jako e-Śpiewnik.

Wstępnie przetestowałem ten program.

Sama płyta robi dobre wrażenie - jest profesjonalnie tłoczona a nie nagrywana domowymi nagrywarkami. Instalacja przebiegła bez problemu. Program działa od Windows 95. Ja instalowałem na Windows XP.

Program oferuje szereg opcji. Teksty podzielone są na 21 kategorii. można wyświetlić całość lub poszczególne kategorie. Program wyposażony jest w dobrą wyszukiwarkę. Można szukać dowolnego ciągu znaków w tytule lub samym tekście. Dodatkowo można zaznaczyć, którą kategorię chce się przeszukać. Wyszukiwane teksty można drukować lub kopiować do innego programu.

Interesującą rzeczą jest możliwość edycji danego tekstu (np. dopisania zwrotki czy autora) oraz dodawania zupełnie nowych tekstów. Wiele piosenek ma dodane akordy (nad tekstem). W podobny sposób możemy pisać nasze piosenki z akordami lub dodawać (zmieniać) akordy do tekstów już istniejących.

Jeśli już jesteśmy przy akordach to program posiada tabele akordów - można z niej wybrać i wydrukować dowolne akordy. Jest ich naprawdę spory wybór.

Czy ktoś chce szybciutko zrobić slajdy? proszę bardzo - program ma kreator slajdów. Wybierasz piosenki, ustalasz opcje, dopieszczasz każdy slajd oddzielnie.

Program wyposażony jest w solidną pomoc. Nie często po nią sięgniesz, bo wiele rzeczy jest intuicyjnych, ale czasami może się przydać.

Program jest naprawdę godny polecenia. Na stronie wydawcy znajduje się szereg innych informacji, można też ściągnąć wersję demo (działają wszystkie opcje ale w bazie znajdują się tylko tytuły na "P"). Program kosztuje 39,95 zł - wart jest swojej ceny.Chrześcijański Serwis Promocyjny
Chrześcijański Serwis Promocyjny
statystyki stron

[DAWID]