Jak pozbyć się ogonków

Czasami sytuacja będzie wymagać skopiowania i wklejenia do listu dłuższej partii tekstu. Co wtedy zrobić z ogonkami? Zamiast ręcznego poprawiania - co w pewnych przypadkach mogłoby być wręcz katorgą - proponujemy używanie małego i sympatycznego programiku autorstwa Radka Rzepkowskiego [e-mail][www]

Program spakowany zip-em znajduje się tutaj. Zajmuje 23 KB. Ściągnij go na twardy dysk i rozpakuj (musisz mieć jakiś program do rozpakowywania zip-ów). Następnie zapoznaj się z plikiem pomocy. Jeśli nie masz programu do rozpakowywania zipów tu masz gotowe pliki (jak widzisz zajmują one trochę więcej miejsca) - program (35KB) - pomoc (14KB)

Program po otworzeniu (nie wymaga instalacji) wygląda mniej więcej tak:

Rozmiar: 24143 bajtów

Plik programu wraz z pomocą możesz umieścić w dowolnym miejscu - ja mam go na pulpicie. Po otworzeniu należy wejść w ustawienia i w konwertuj na: zaznaczyć ASCII. Klikamy OK.

Plik, który chcemy "odogonkowić" powinien być w formacie *.txt (można chyba w każdym edytorze zapisać w tym formacie). Przeciągamy plik nad okno programu, upuszczamy i... gotowe. Nasz plik nie zmienił formatu, nie zmienił nazwy, ale stracił ogonki. Dlatego też jeśli chcesz zachować wersję ogonkową skopiuj swój plik w bezpieczne miejsce - nie znam jeszcze konwertera, który dopisałby brakujące ogonki.

Podany sposób jest jednym z możliwych - jeśli poznasz program, możesz wybrać jakiś inny.


Chrześcijański Serwis Promocyjny
Chrześcijański Serwis Promocyjny
statystyki stron

[DAWID]