Jak zrobić ludzika

Wytłumaczę jak umiem - może się uda.

Bierzemy kartkę papieru (najlepiej dość grubego) formatu A4 (format oczywiście można zmieniać w zależności jak wielkiego ludzika chcemy zrobić) i składamy tak jak na obrazku. Ołówkiem zaznaczyłem dodatkowo krawędź kartki.


Nie zmieniając położenia robimy z kartki rulon. Na obrazku został on spłaszczony, ale jak inaczej zeskanować rulon??? Patrząc na krawędzie można się (mam nadzieję) domyślić o co chodzi. Od środka, kawałkiem papierowej taśmy klejącej, zabezpieczamy rulon przed "rozłażeniem się". Staramy się tak złożyć rulon, by można go było postawić.


Kolejna faza - jedno śmiałe cięcie na rulonie - tak że po rozpłaszczeniu mamy taki efekt. Poeksperymentuj z rączkami. Zwróć uwagę - z dołu widać kawałek żółtej papierowej taśmy. Widać też, że rulon nie jest idealnie równo złożony - zaraz to poprawię.


Teraz czas na główkę. Składamy ze sobą dwie kartki kolorowego papieru i wycinamy coś co powinno przypominać głowę. Rysujemy oczka... usta... i co tylko potrafimy i co chcemy. Sklejamy ze sobą oba kółeczka. Uwaga! - klej stosujemy punktowo. Maleńka kropeczka na tylne kółeczko, na środku lub wyżej. Na to nachodzące dokładnie przednie kółeczko z "twarzą".


Smarujemy odrobiną kleju najdalej na "północ" wysunięty skrawek korpusu, nasadzamy główkę i przyklejamy. Następny obrazek pokaże o co dokładnie chodzi.


Tak wygląda nasz ludzik z tyłu. Wszystko jasne? I ludzik gotowy. Oczywiście w normalnym robieniu nie spłaszczamy go. Taki korpus-rulon z rączkami i główką można swobodnie postawić na stole.

© 2000 - ks. Zbigniew Paweł Maciejewski
statystyki stron

[DAWID]